Yüz Yüze Yabancı Dil Eğitimlerine Başlıyoruz

Yüz Yüze Yabancı Dil Eğitimlerine Başlıyoruz

Yüz Yüze Yabancı Dil Eğitimlerine Başlıyoruz

Covid-19 pandemisi artık sona eriyor. Dünya çapında ayda bir milyardan fazla aşı üretilmeye başlandı. Bu sayede bugüne kadar aşıya erişimde zorluk yaşayan ülkelerde bile artık aşılanma hızlanabilecek. Yılın sonlarına doğru artık dünyada bir aşı fazlası olacağı söyleniyor. Kısacası yaklaşık 1,5 yıldır dünyayı durduran pandemi felaketinin sonu artık yaklaşmış gözüküyor.

Pandemi en çok eğitim hayatını etkiledi. Üniversiteler neredeyse tüm dünyada uzaktan eğitime geçtiler. İlk, orta ve lise eğitimleri uzaktan yapıldı, İngilizce kursu gibi eğitimler de ya ertelendi ya da faaliyetlerine uzaktan eğitimle devam etti. Bu süreçte uzaktan eğitimin öğrencinin yaşı ne olursa olsun yüz yüze eğitimin yerini tutmadığı konusunda genel bir kanaat oluştu. Uzaktan eğitim gerçekten yüz yüze eğitimin yerini tam olarak tutmuyor. Pandeminin başlangıç günlerinde, artık dünyanın değişeceği, pek çok eski alışkanlığın kalıcı olarak bırakılarak yeni normal denen düzene geçileceği söyleniyordu. Bu söyleme göre artık eğitim kurumları uzaktan eğitim verecek, şirketler plaza katlarını boşaltarak evden çalışmaya geçecek ve bu sayede tasarruf bile yapacaklardı. Şimdi geldiğimiz noktada ise eski günlere bir an önce geri dönmek için gün sayıyoruz.

Pandemi, İngilizce kurslarını da diğer eğitim kurumları gibi etkiledi. Dil kursları, son 16 aydır alınan kararlar doğrultusunda bir açılıp bir kapanarak faaliyet gösteriyorlardı. American Life Dil Okulları, ART eğitim sistemi sayesinde hiçbir kayıp yaşamadan eğitime devam etti. Pandemi döneminde ortaya çıkan iki farklı argümandan birisi, yeni normal argümanıydı. Yani artık her şeyin değişeceği düşüncesi. Diğer argüman da pandemi bittikten sonra sanki hiçbir şey yokmuş gibi her şeyin eskisi gibi olacağı iddiasıydı. Bu iki iddia da kısmen doğru, kısmen yanlış. Uzaktan çalışma ve uzaktan eğitim kesinlikle yüz yüze eğitimin yerini tutmuyor. Fakat pandemi sürecinde hayatımıza giren teknolojilerin de bir kısmı çok kullanışlı. Artık video konferans teknolojisine ve benzer yeniliklere yatkın olmayan kimse kalmadı. American Life ART, geleneksel yüz yüze eğitim ile dijital eğitimi bir araya getirerek eğitim verdiği için hem pandemi öncesi hem de pandemi sonrası için en uygun İngilizce eğitimi ortamını sunuyor.

1 Haziran’dan itibaren büyük ihtimalle yüz yüze eğitim artık bir daha ara verilmemek üzere başlayacak gibi duruyor. Türkiye çapında pek çok öğrenci İngilizce eğitimini pandemi sonrasına ertelemişti. Bu anlamda ciddi bir ertelenmiş talep var. İngilizce kursları hem öğrenmenin hem de sosyalleşmenin merkezi. Öğrenciler ertelemiş oldukları eğitimlerine bu yaz başlayacaklar. American Life Dil Okullarında her yaz olduğu gibi bu yaz da hızlandırılmış İngilizce kursu eğitimleri olacak. Öğrenciler her gün yoğun eğitim alacakları bir programa katılacaklar. Bu sayede yaz boyu üç kur tamamlayabilecekler. Plus more eğitimleri ve guided practice dersleri sayesinde isteyen öğrenciler neredeyse her gün sabahtan akşama kadar öğretmenler eşliğinde çok yoğun bir programa tabi tutulacak, kendilerini anadili İngilizce olan bir ülkede yaşıyor gibi hissedebilecekler. 14 Haziran’da başlayacak olan hızlandırılmış İngilizce kursunun bu hizmetlerinden faydalanmak isteyen öğrencilerin eğitim danışmanlarımızla irtibata geçerek yerlerini ayırmalarını öneriyoruz.

Detaylı bilgi için arayalım?
Platformunuzu seçin ve paylaşın.
Yüz Yüze Yabancı Dil Eğitimlerine Başlıyoruz Hakkında Detaylı Bilgi Alın
Benzer Makaleler
Bir Yorum Yazın
  1. Yüz Yüze Yabancı Dil Eğitimlerine Başlıyoruz 1
    huriye Kalkavan 23 Mayıs 2021 at 14:20

    Bir an önce eğitimlere başlamayı bekliyoruz.

Comments are closed.