IELTS YDS TOEFL Sınıf Eğitimleri ve Özel Ders

IELTS YDS TOEFL Sınıf Eğitimleri ve Özel Ders

Genel Bakış

Kariyerinde farklı bir ülkede devam etmek isteyenlerin belirli temel şartları karşılaması gerekmektedir. Bunlardan birisi de istenilen düzeyde bir yabancı dil olduğunu gösterir bir belgeye sahip olmaktır. IELTS bu anlamda dünya çapında kabul gören bir İngilizce dil testidir. IELTS sınav puanınız sayesinde başka ülkelerde eğitim alabilir, çalışmak için başvuru yapabilir ve hatta ikamet etme hakkına bile sahip olabilirsiniz.

IELTS İngilizce dilini kabul eden ülkelere gitmek için kullanılan bir sınavdır. Bunun yanında uluslararası alanda TOEFL ile birlikte geçerliliği bulunan iki sınavdan birisi olarak oldukça önemlidir. American LIFE Dil Okulları olarak özel olarak hazırladığımız profesyonel eğitmen kadromuz eşliğinde düzenlenen IELTS kursu ile sınavda başarılı olabilirsiniz.

IELTS Sınavı Kaç Türde Yapılmaktadır?

IELTS yani uluslararası İngilizce testi iki türden oluşmaktadır. Bu sınavlardan birincisi genel yeterlilik testidir. Genel olarak mülteci olarak gidecek olanlar veya herhangi bir akademik kariyer düşüncesi olmayanlar bu sınavı tercih etmektedir. Burada sınavda hayatınızı idame ettirecek düzeyde İngilizce bilip bilmediğiniz ölçülmektedir.

IELTS sınavının ikincisi ise akademik bilgi testidir. Bu sınavda özellikle öğrenci vizesi ile gitmek isteyen öğrencilerin akademik düzeydeki İngilizce bilgileri ölçülmektedir. Diğer sınava göre zor bir sınav olacağı için öğrencilerin yeterli skoru alabilmesi için iyi bir hazırlık süreci geçirmesi gerekmektedir. American LIFE olarak IELTS akademik sınavı için gerekli tüm hazırlıkları yapmakta ve sınava sizleri en iyi şekilde hazırlamaktayız.

IELTS Sınavı Nasıl Yapılır?

IELTS sınavı iki türde yapıldığı gibi sınavın uygulanış şeklinde de iki farklı seçenek bulunmaktadır. İlk olarak yazılı bir şekilde kağıt kalem ile yapılan sınav bir diğeri ise online olarak bilgisayar yada tabletten yapılan sınavdır. Sınava başvuru yapan adaylar başvuruları esnasında sınava nasıl girmek istediklerinin de tercihi yapmaktadır.

Online sınav seçeneğinde adayların bir mekan sınırlaması bulunmazken yazılı olarak yapılan sınav belirli sınav merkezlerinde yapılmaktadır. İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Bursa, Antep, Manisa, Erzurum ve Karaman başlıca sınav merkezleri olarak uygulanırken başvuru durumlarına göre farklı illerde de yapılabilmektedir.

IELTS Sınavı Ne Zaman Yapılmaktadır?

IELTS sınavı yıl içinde farklı dönemlerde birden fazla kez düzenlenmektedir. British Council ve IDP resmi web sitelerinden bakıldığı üzere farklı gün ve tarihlerde yıl içinde oldukça fazla sınav yapılabilmektedir. Bu nedenle sınava başvuru yapacak olanların bu siteleri takip ederek sınav başvuru sürelerini kaçırmamaları gerekmektedir.

Sınav tarihlerinin net belli olmaması nedeniyle adayların sınava en verimli şekilde hazırlanması oldukça önemlidir. American LIFE olarak İngilizce sınav hazırlıklarımızda adayların her an sınava girebilecekmiş gibi hazırlanmalarını sağlamaktayız. Uyguladığımız profesyonel sistem sayesinde tüm adaylarımız sınava en bilgili şekilde girmektedir.

IELTS Sınav İçeriği

IELTS sınavına giren adaylar toplamda 1 ile 9 arasında bir derecelendirme skoru almaktadır. Sınavda adaylardan aranılan kriterlere göre dört ana alanda ölçme ve değerlendirme yapılmaktadır. Bunlar;

  • Dinleme: 40 dakika süren bu bölümde adayların dileme ve anlama yetileri ölçülmektedir. Adaylara iki bölümde günlük yaşamdan ve akademik alandan bir sesli metin dinletilmektedir. Ardından ise çıkan soruların cevaplanması gerekmektedir. Adaylar metini sadece bir kere dinleyebildikleri için tüm dikkatlerini vermeleri gerekmektedir.
  • Okuma: Bu aşanda adaylara oldukça uzun bir metin verilmekte ve ardından soruları cevaplaması beklenmektedir. Okuma parçası ile ilgili gelen sorular yazılı, çoktan seçmeli ya da boşluk doldurmalı şekilde olabilmektedir.
  • Yazma: Bu alan iki bölümden oluşmaktadır. Adaylara her iki bölümde de farklı görevler verilerek bu görevler hakkında yazılı bir metin oluşturmaları istenilmektedir. Oluşturulan metinlerin İngilizce dil kurallarına uygun olması beklenmektedir.
  • Konuşma: Bu alan üç bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde İngilizce olarak kendinizi tanıtmanız gerekmektedir. İkinci bölümde ise verilen bir konu hakkında konuşma yapmanız gerekmektedir. Son bölümde ise ikinci bölümde yapılan konuşmadan seçilen soruların cevaplanması gerekmektedir.
Platformunuzu seçin ve paylaşın.
IELTS YDS TOEFL Sınıf Eğitimleri ve Özel Ders Hakkında Detaylı Bilgi Alın
Benzer Makaleler
Bir Yorum Yazın